Bine aţi venit, Vizitator
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: sabau  
Forum » Turbina Gravitationala » legea grupurilor cu forte neconservative » Grupuri cu forte neconservative (Grupuri cu forte neconservative)
Grupuri cu forte neconservative
sabauData: Joi, 2014-08-14, 7:13 PM | Mesaj # 1
General-locotenent
Grup: Moderatori
Status: Offline
Grupurile cu forte neconservative sunt realizate de un sistem deschis cu 8 parghii de ordin zero, fara brat scurt, care sunt diametral opuse oricarui sistem generat din forte conservative. Teoria entropiei controlate 99.9% conf. inventiei, dovedeste acest lucru inclusiv cu calcule. Aceasta afirmatie este dovedita cu teorie si calcule pe lincurile:

http://gravitationalturbines-lucrumecanicmultiplu.com/demonst....ca.html
http://gravitationalturbines-lucrumecanicmultiplu.com/turb%20....ta.html

IliescuData: Miercuri, 2015-01-28, 1:32 PM | Mesaj # 196
Maior
Grup: Utilizatori
Citat sabau ()
Raspuns sabau: intrebare tendentioasa sau nu intelegi inventia, raspund numai pentru utilizatorii acestui forum:

Daca oprim turbina dupa prima faza, inainte sa inceapa a doua faza, nu obtinem castig de energie deoarece energia castigata a fost anulata aproape total de forta cu care ai oprit turbina.
  Citat Iliescu: Sabau, cum anuleaza o forta energia produsa la prima faza?

Raspuns sabau: incearca si opreste dupa deblocare cu forta mainilor dvs 64000kg. Daca nu reusesti cauta alta forta  deoarece dvs ati creat aceasta situatie de a opri turbina dupa ce a efectuat prima faza.

Citat sabau ()
daca ciclul nu este terminat nu poate avea castig.

In concluzie castigul de energie electrica este numai daca ciclul este COMPLET.

Energia castigata la prima faza daca nu se ridica cele doua greutati se pierde in cadranele 2 si 3, in sens trigonometric.

Citat Iliescu: Sabau, ai spus ca la prima faza sunt conectate multiplicatorul si generatoarele. Asta inseamna ca in timpul primei faze, cand masinaria se roteste 75% dintr-un ciclu de 22,5 grade, generatoarele functioneaza si produc energie utila pe care o putem folosi sau stoca in baterii.

Raspuns sabau:
aveti raspunsul si in mesajul # 209.

"... Citat Iliescu ()Ai afirmat ca in fiecare ciclu la prima faza se produce mai multa energie decat se consuma la faza a doua si ca toate ciclurile sunt identice. De ce nu se poate folosi energia produsa la prima faza pentru ridicarea greutatilor de la faza a doua in primul ciclu?

Raspuns sabau:
fiindca nu a ajuns castigul de energie electrica in reteaua proprie de distributie. ..."

Cu alte cuvinte, fractiunea de ciclu (prima faza) nu ajunge sa realizeze ceea ce se produce intr-un ciclu complet.

Citat iliescu: Daca dupa se se termina prima faza, decuplam generatoarele, si nu mai ridicam greutatile, cum se pierde energia deja produsa de generatoare in timpul primei faze?

Raspuns sabau:
am raspuns mai sus, repet:

"... Fiindca nu a ajuns castigul de energie electrica in reteaua proprie de distributie.

Cu alte cuvinte, fractiunea de ciclu (prima faza) nu ajunge sa realizeze ceea ce se produce intr-un ciclu complet. ..."

Incerc sa explic o actiune foarte simpla: vrei sa faci un pas, ridici piciorul si nu finalizezi intentia din diverse motivati.

Energie ai mai multa decat suficenta pentru a finaliza intentia, dar din cauza motivatiilor mentionate nu o poti face.

Din cele redactate mai sus orice om cu discernamant constata faptul ca blocand primul ciclu dupa prima faza: se blocheaza arborele de la turbina gravitationala, se blocheaza si multiplicatorul de turatie, se blocheaza si generatoarele si
 reteaua proprie de distributie a curentului electric.

Adăugat (2015-01-28, 1:32 PM)
---------------------------------------------
Sabau, generatoarele functioneaza in timpul primei faze din primul ciclu sau nu? Eu asa am inteles ca se cupleaza multiplicatorul si generatoarele la prima faza si ca functioneaza, in fiecare ciclu. Am inteles gresit?

alexData: Joi, 2015-01-29, 1:12 PM | Mesaj # 197
Locotenent
Am solicitat si nu am primit raspuns.
Rog sa explicati modul in care, citez: “se  permite diminuareaacceleratiei, fara a o anula complet, avind in vedere cuplarea generatoarelor in asa fel incat sa permita in permanenta cresterea acceleratiei, fara marirea rot/min”?
Si nu inteleg, la faza a doua, cum se castiga energieelectrica daca scade energia cinetica prin franare?

[SPAM]

Adăugat (2015-01-29, 1:12 PM)
Intrebarea nr 3: la prima faza de ce este limitata coborarea la 75% din ciclu?

IliescuData: Joi, 2015-01-29, 1:16 PM | Mesaj # 198
Maior
Alex, ai vazut interbarea pe care ti-am adresat-o in aceasta discutie?

Adăugat (2015-01-29, 1:16 PM)
PS: vezi mesajul #183 de pe pagina 13.

IliescuData: Vineri, 2015-01-30, 10:58 AM | Mesaj # 199
Maior
Alex, se pare ca nu vorbim despre acelasi lucru. Prima intrebare era, citez:
Citat alex ()
1 – Daca se poate fabrica sau nu "turbinele gravitationale" conf. descriere inventie fig. 1, fig. 2 si fig. N/2?

Tu ai raspuns :

Citat alex ()
categoric DA

Acum spui ca:
Citat alex ()
Proiectul pentru fabricarea turbinei nu foloseste fig. 1 si fig. N/2 din inventie

De aici este neintelegerea. Daca pe tine nu te deranjeaza aceste contradictii si nici cerintele lui Sabau de a folosi imaginile desi sunt auto-contradictorii, atunci spor la construit masinaria conform cerintelor IMPOSIBILE. smile

Adăugat (2015-01-30, 10:58 AM)
Pentru Sabau:
Intrebare: eneratoarele functioneaza in timpul primei faze din primul ciclu sau nu? Eu asa am inteles ca se cupleaza multiplicatorul si generatoarele la prima faza si ca functioneaza, in fiecare ciclu. Am inteles gresit?

sabauData: Vineri, 2015-01-30, 1:36 PM | Mesaj # 200
General-locotenent
Citat Iliescu: Pentru Sabau: Intrebare: eneratoarele functioneaza in timpul primei faze din primul ciclu sau nu? Eu asa am inteles ca se cupleaza multiplicatorul si generatoarele la prima faza si ca functioneaza, in fiecare ciclu. Am inteles gresit?

Raspuns sabau:
intrebare tendentioasa, aveti raspunsul si in mesajul # 210, pe care il citez mai jos pentru vizitatorii acestui forum:

"... Citat sabau ()
Raspuns sabau:
intrebare tendentioasa sau nu intelegi inventia, raspund numai pentru utilizatorii acestui forum:
Daca oprim turbina dupa prima faza, inainte sa inceapa a doua faza, nu obtinem castig de energie deoarece energia castigata a fost anulata aproape total de forta cu care ai oprit turbina.

Citat Iliescu: Sabau, cum anuleaza o forta energia produsa la prima faza?

Raspuns sabau: incearca si opreste dupa deblocare cu forta mainilor dvs 64000kg. Daca nu reusesti cauta alta forta  deoarece dvs ati creat aceasta situatie de a opri turbina dupa ce a efectuat prima faza.

Citat sabau ()
daca ciclul nu este terminat nu poate avea castig.
In concluzie castigul de energie electrica este numai daca ciclul este COMPLET.
Energia castigata la prima faza daca nu se ridica cele doua greutati se pierde in cadranele 2 si 3, in sens trigonometric.
Citat Iliescu: Sabau, ai spus ca la prima faza sunt conectate multiplicatorul si generatoarele. Asta inseamna ca in timpul primei faze, cand masinaria se roteste 75% dintr-un ciclu de 22,5 grade, generatoarele functioneaza si produc energie utila pe care o putem folosi sau stoca in baterii.

Raspuns sabau:
aveti raspunsul si in mesajul # 209.

"... Citat Iliescu ()Ai afirmat ca in fiecare ciclu la prima faza se produce mai multa energie decat se consuma la faza a doua si ca toate ciclurile sunt identice. De ce nu se poate folosi energia produsa la prima faza pentru ridicarea greutatilor de la faza a doua in primul ciclu?

Raspuns sabau:
fiindca nu a ajuns castigul de energie electrica in reteaua proprie de distributie. ..."

Cu alte cuvinte, fractiunea de ciclu (prima faza) nu ajunge sa realizeze ceea ce se produce intr-un ciclu complet.

Citat iliescu: Daca dupa se se termina prima faza, decuplam generatoarele, si nu mai ridicam greutatile, cum se pierde energia deja produsa de generatoare in timpul primei faze?

Raspuns sabau:

"... Fiindca nu a ajuns castigul de energie electrica in reteaua proprie de distributie.

Cu alte cuvinte, fractiunea de ciclu (prima faza) nu ajunge sa realizeze ceea ce se produce intr-un ciclu complet. ..."

Incerc sa explic o actiune foarte simpla: vrei sa faci un pas, ridici piciorul si nu finalizezi intentia din diverse motivati.

Energie ai mai multa decat suficenta pentru a finaliza intentia, dar din cauza motivatiilor mentionate nu o poti face.

Din cele redactate mai sus orice om cu discernamant constata faptul ca blocand primul ciclu dupa prima faza: se blocheaza arborele de la turbina gravitationala, se blocheaza si multiplicatorul de turatie, se blocheaza si generatoarele si
 reteaua proprie de distributie a curentului electric"

Dle Iliescu,
citez si din mesajajele anterioare:
"... daca ciclul
 (ambele faze) conf. inventie fig. 1 si fig. N/2, nu este terminat complet nu exista castig de energie electrica.

In concluzie castigul de energie electrica este numai si numai daca ciclul este COMPLET"

IliescuData: Vineri, 2015-01-30, 1:49 PM | Mesaj # 201
Maior
Citat Iliescu: Sabau, cu scenariul in care se opreste masinaria dupa prima faza nu m-am lamurit asa ca nu mai insist cu el, ca nu ajuta.

Raspuns sabau (in mesajul dvs):
citez din mesaj #215, caci ajuta sa inteleaga si vizitatorii acestui forum:

Citat iliescu: Daca dupa se se termina prima faza, decuplam generatoarele, si nu mai ridicam greutatile, cum se pierde energia deja produsa de generatoare in timpul primei faze?

Raspuns sabau:

reteaua proprie de distributie a curentului electric"

Dle Iliescu,
citez si din mesajajele anterioare:
"... daca ciclul
 (ambele faze) conf. inventie fig. 1 si fig. N/2, nu este terminat complet nu exista castig de energie electrica.

In concluzie castigul de energie electrica este numai si numai daca ciclul este COMPLET"

Citat iliescu: Intrebare pentru functionarea continua la primul ciclu, fara oprire dupa prima faza: daca se conecteaza o instalatie electrica cu becuri la generatoare inainte de priul ciclu, cand incepe functionarea primului ciclu, in ce moment se aprind becurile din instalatie:
- in tot timpul primei faze a primului ciclu?
- la finalul primei faze a primului ciclu?
- in timpul fazei a doua a primului ciclu?
- sau la finalul primului ciclu (adica incepand din al doilea ciclu)?

Raspuns sabau:
Nu voi mai raspunde la astfel de intrebari tangente la inventie pentru ca nu au nimic in comun cu castigul estimat de inventator.
Din mesajul # 215 rezulta foarte clar faptul ca: castigul de energie electrica complet de la primul ciclu, conf. inventie fig. 1 si fig. N/2, se produce numai dupa terminarea completa a ciclului.

Daca realizati miniturbina gravitationala veti constata faptul ca numai la al doilea ciclu aveti curent electric in
 reteaua proprie de distributie.

sabauData: Vineri, 2015-01-30, 2:46 PM | Mesaj # 202
General-locotenent
Citat alex ()
Am solicitat si nu am primit raspuns. Rog sa explicati modul in care, citez: “se  permite diminuareaacceleratiei, fara a o anula complet, avind in vedere cuplarea generatoarelor in asa fel incat sa permita in permanenta cresterea acceleratiei, fara marirea rot/min”?
Si nu inteleg, la faza a doua, cum se castiga energieelectrica daca scade energia cinetica prin franare?  la prima faza de ce este limitata coborarea la 75% din ciclu?

Raspuns sabau:
procentele la cele doua faze nu sunt limitate, acest lucru este explicata in  "demonstratie grafica" link redactat mai jos.

Diminuarea aceleratiei, fara a o anula complet se realizeaza prin sistemul de comandă şi control automat electronic sau fluid care se materializa sub forma unui bloc unitar care va conţine un număr corespunzător de intrări, pentru semnale informaţionale, şi de ieşiri pentru comenzii. Conexiunile funcţionale  dintre  elementele reprezentate  sunt  clasice şi pot fi realizate prin procedurii simple.

Energie electrica se castiga si la faza a doua cand scade energia cinetica, detalii la pag. nr. 13 si 16, 17, 18 si 19, link:

Diminuarea acceleratiei in timpul functionarii se face si cu cele cel putin 3 generatoare, din sistem, detalii link mentionat mai sus si link:
http://gravitationalturbines-lucrumecanicmultiplu.com/turb%20....ta.html

IliescuData: Vineri, 2015-01-30, 3:25 PM | Mesaj # 203
Maior
Citat Iliescu ()
Raspuns sabau:
Nu voi mai raspunde la astfel de intrebari tangente la inventie pentru ca nu au nimic in comun cu castigul estimat de inventator.
Bine Sabau, nu mai insist, am aflat ce am dorit.

sabauData: Sâmbătă, 2015-01-31, 11:14 PM | Mesaj # 204
General-locotenent
Citat alex ()
La fragmentul: "... Chiar daca tractarea se produce inainte de-a ajunge chesonul in punctul (A) sau dupa ce-a trecut chesonul de punctul (A), deoarece cat se pierde in cadranul IV se castiga in cadranul II. Momentele fortelor din cadranele IV si II nu afecteaza in nici un fel excentricitatea permanenta, deoarece cele doua momente ale fortelor sunt de sens contrar (opus), si se anuleaza reciproc. ..."
La fragmentul citat mai sus: daca greutatea G8, care se ridica din pozitia A depaseste cadranul 1 complet, si ajunde in cadranul 1depasind punctul D', conf. fig.1 si fig. N/2.
Intrebare: este afectata excentricitatea permanenta?
In ce fel?
Sau nu este afectata, si de ce?

Raspuns sabau:
greutatea G8 nu poate depasii punctul D’ deoarece se ridica numai pana in centrul turbinei conf. Inventie, fig. 1 si fig. N/2.

Probabil din neglijenta (sau intentionat tendentios) ati redactat de doua ori cadranul 1 ("...
depaseste cadranul 1 complet, si ajunde in cadranul 1"), totusi raspund pentru vizitatorii acestui forum.

Daca greutatea G8" ar depasi cadranul 1 complet, chesonul impreuna cu greutatea G8" ar fi in cadranul IV in sens trigonometric ceea ce este imposibil deoarece ~ 50% din greutati ar fi in cadranul III si s-ar opri turbina comandata si de sistemul de comanda si control automat (pentru ca constata o avarie in sistem). Vezi franarea turbinei, link:

http://gravitationalturbines-lucrumecanicmultiplu.com/frinare....ei.html

Nu este afectata excentricitatea permanenta,
 deoarece:
cat se pierde pentru ridicarea greutati G8'  din cadranul ~III se castiga in cadranul I (unu) de greutatea G8”.

Momentele fortelor din cadranele III si I nu afecteaza in nici un fel excentricitatea permanenta, deoarece cele doua momente ale fortelor sunt de sens contrar (opus), si se anuleaza reciproc, conf. celor citate mai sus.

Daca accidental se intampla ceea ce afirmati dvs., sistemul de control automat electronic sau fluid trebuie sa controleze situatia presupusa si sa mentina parametrii proiectati la ambele faze,
 conf. inventie fig. 1 si fig. N/2.

IliescuData: Luni, 2015-02-02, 6:53 PM | Mesaj # 205
Maior
Citat sabau ()
Raspuns sabau:
Afirmatiile mele precum si calculele mele nu anuleaza media de 5.74875m. Aceasta medie este dovedita cu calcule si in mesajul #361. Conf. inveniei si fig 1, G8 se afla aproape de baza masinariei cu inaltime de "0" m ipotetica.

Citez un fragment (care dovedeste h = 0 m ipotetic) la pag. 22, link:

http://gravitationalturbines-lucrumecanicmultiplu.com/turb%20....ta.html "... Cand se ridica G8 inspre centrul turbinei, cele 7 greutati coboara in continuare si intervalul de cel mult 25% (cele 5.6 grade) si parcurge inaltimea de ~0.328m, care este de la faza a doua, conf. inventie.

Cele 7 greutati au o inaltime medie de 1.5m (10.5/7=1.5m). In momentul cand cele 7 greutati cobora, si consuma inaltimea de h = ~0.328m si intervalul de timp in care se produce faza a doua din ciclu, in acelasi interval de timp (de cel mult 25% se ridica si greutatea G8 in centrul turbinei, conf. fig. 1.

Cand ajunge greutatea G8 in centrul turbinei, in acelasi moment incepe alt ciclu cu 8 greutati pe circumferinta si urmeaza a se ridica greutatea G7 inspre centrul turbinei. ..."

Sabau, aceste citate dovedesc doar un lucru: ori nu iti intelegi propria constructie si figura N/2, ori e vorba de inca o AUTOCONTRADICTIE in descrierea masinariei tale (#6!) Mai clar, acel "ipotetic h=0m pt G8 este IREALIZABIL conform cerintelor tale, iar daca il impui atunci masinaria ta are deja 6 motive pentru care este IREALIZABILA in realitate.

sabauData: Luni, 2015-02-02, 7:17 PM | Mesaj # 206
General-locotenent
Citat Iliescu ()
Sabau, aceste citate dovedesc doar un lucru: ori nu iti intelegi propria constructie si figura N/2, ori e vorba de inca o AUTOCONTRADICTIE in descrierea masinariei tale (#6!) Mai clar, acel "ipotetic h=0m pt G8 este IREALIZABIL conform cerintelor tale, iar daca il impui atunci masinaria ta are deja 6 motive pentru care este IREALIZABILA in realitate.

Nu am sters mesajul pentru a dovedii faptul ca iarasi faci comentarii fara a le DOVEDI.

Dovediti faptul ca cele afirmate la descrierea figurii N/2 sunt GRESITE, vezi pag nr. 1, 2 si 3, link:

La aceasta inventie se poate manipula greutatile numai conf. parametrilor proiectati.

Sistemul de comanda si control automat, rezolva problema care dvs spuneti ca este IREALIZABILA, nu uitati acest sistem este deschis si se poate manipula cele 8 greutati oricum se doreste, vezi (franarea turbinei), link:

http://gravitationalturbines-lucrumecanicmultiplu.com/frinare....ei.html

La urmatorul mesaj daca nu dovedesti afirmatia din citatul de mai sus, de la aceast subiect, mesajul se sterge.

alexData: Marţi, 2015-02-03, 10:58 AM | Mesaj # 207
Locotenent
Citat sabau ()
Daca accidental se intampla ceea ce afirmati dvs., sistemul de control automat electronic sau fluid trebuie sa controleze situatia presupusa si sa mentina parametrii proiectati la ambele faze, conf. inventie fig. 1 si fig. N/2.

Ok, cu tehnologia actuala se poate realiza tot ce afirmati. Intrebare: ce se poate intampla in sistem pentru a genera o ridicare a greutati G8 cu ~22.5 grade mai tarziu?

IliescuData: Marţi, 2015-02-03, 11:36 AM | Mesaj # 208
Maior
Citat sabau ()
La urmatorul mesaj daca nu dovedesti afirmatia din citatul de mai sus, de la aceast subiect, mesajul se sterge.

Citat iliescu: Sabau, afirmatia e dovedita deja in #366.

Raspuns sabau,
mesajul dvs trebuia sters, numai pentru vizitatorii acestui forum raspund in mesajul dvs:

Mesajul dvs este tendentios pentru a evita raspunsul direct la subiectul in discutie.

Incearca si posteaza fiecare calcul sau fragment presupus gresit, analizeaza in mod minutios presupusa gresala, pentru a scoate in evidenta fiecare PRESUPUSA ineptie, si motiveaza cu argumente clare si logice fiecare PRESUPUSA prostie, din lucrarile care sustin inventia sau din mesajele inventatorului.

Orice om care are studii medii (si are discernamant), daca nu poate dovedi o prostie este cu adevarat prost cu sau fara licenta.

Daca nu dovediti ce afirmati mesajele fi-vor sterse.

Comentariile fara argumente au o valoare NULA si se STERG pentru a nu POLUA acest forum.

sabauData: Marţi, 2015-02-03, 12:44 PM | Mesaj # 209
General-locotenent
Citat alex ()
Ok, cu tehnologia actuala se poate realiza tot ce afirmati. Intrebare: ce se poate intampla in sistem pentru a genera o ridicare a greutati G8 cu ~22.5 grade mai tarziu?

Raspuns sabau,
mai tarziu in raport cu ce?

Intrebarea este tendentioasa dar raspund pentru vizitatorii acestui forum:
-daca greutatea G8 se ridica inspre centrul turbinei (de pe circumferinta) din punctul A sau din apropiera punctului
mentionat (inainte sau dupa acest punct “A”), ridicarea este conform descrierii inventiei si parametrilor proiectati pentru manipularea greutatilor.

-ridicarea  greutatii G8 inspre centrul turbinei (de pe circumferinta) exact din punctual A este aleatoriu pentru ca numai dupa foarte multe cicluri se poate teoretic intampla acest lucru.

-ridicarea  greutatii G8 inspre centrul turbinei (de pe circumferinta) inainte sau dupa punctul A cu ~22.5% este aleatoriu deoarece numai dupa foarte mult timp se poate teoretic intampla acest lucru din urmatoarele cauze:

a) ridicarea  greutatii G8 inspre centrul turbinei (de pe circumferinta) mai inainte (din diverse cauze) de punctul A cu ~22.5% se poate intampla si din cauza cuplarii mai repede a unui generator din cele cel putin 3 generatoare de puteri diferite (cu anexele aferente lor) pe poz. 2. 1/e, vezi citatul de mai jos.

b) ridicarea  greutatii G8 inspre centrul turbinei (de pe circumferinta) dupa punctul A cu ~22.5% se poate intampla si din cauza cuplarii mai tarziu (din diverse cauze) a unui generator din cele cel putin 3 generatoare de puteri diferite (cu anexele aferente lor) pe poz. 2. 1/e, vezi citatul de mai jos.

Citez complet mesajul #178 adresat dvs (pentru ca ajuta la intelegerea raspunsurilor din acest mesaj):
“…Citat alexLa intrebarea 8. Am o nelamurire cum se castiga energie daca energia cinetica scade, rog detalii fara trimitere la linkuri. Dupa raspunsul dvs voi raspunde si la celelate intrebari.

Raspuns sabau:
teoria care dovedeste cum se castiga energie electrica prin franare la ambele faze, conf. Inventie fig 1 si fig N/2,  la grupurile cu forte neconservative si cum se calculeaza EFECTUL entropiei, sunt postate si in lucrarea cu titlul demonstratie grafica, pentru detalii link:

La grupurile cu forte NECONSERVATIVE entropia se controleaza 99.9% in afara sistemului deschis semihibrid:
-prin multiplicator si cele doua generatoare.
-precum si prin cel putin 3 generatoare de puteri diferite (cu anexele aferente lor)pe poz. 2. 1/e.

La infrastructura turbinei gravitationale mixte, la faza a doua se castiga energie conf. fig. 1, chiar daca energia cinetica scade atunci cand se ridica greutatea G8’ de la altitudinea minima spre centrul turbinei conf. inventiei.

Energia cinetica a celor 7 greutati localizate pe circumferinta nu se pierde (prin franare) pentru ca se cupleaza si se
decupleaza cel putin 3 generatoare de puteri diferite (cu anexele aferente lor) pe poz. 2. 1/e, care reprezinta un subansamblu cu una bucata coroana dintata (realizata din cel putin 4 bucati), asamblata pe diametrul exterior al tamburului poz. 30, pe partea cu sursa de energie electrica. Detalii si pe linkul redactat mai sus. …”

alexData: Miercuri, 2015-02-04, 11:14 AM | Mesaj # 210
Locotenent
Citat sabau ()
Raspuns sabau: teoria care dovedeste cum se castiga energie electrica prin franare la ambele faze, conf. Inventie fig 1 si fig N/2,  la grupurile cu forte neconservative si cum se calculeaza EFECTUL entropiei, sunt postate si in lucrarea cu titlul demonstratie grafica, pentru detalii link:

La grupurile cu forte NECONSERVATIVE entropia se controleaza 99.9% in afara sistemului deschis semihibrid:
-prin multiplicator si cele doua generatoare.
-precum si prin cel putin 3 generatoare de puteri diferite (cu anexele aferente lor)pe poz. 2. 1/e.

La infrastructura turbinei gravitationale mixte, la faza a doua se castiga energie conf. fig. 1, chiar daca energia cinetica scade atunci cand se ridica greutatea G8’ de la altitudinea minima spre centrul turbinei conf. inventiei.

Energia cinetica a celor 7 greutati localizate pe circumferinta nu se pierde (prin franare) pentru ca se cupleaza si se
decupleaza cel putin 3 generatoare de puteri diferite (cu anexele aferente lor) pe poz. 2. 1/e, care reprezinta un subansamblu cu una bucata coroana dintata (realizata din cel putin 4 bucati), asamblata pe diametrul exterior al tamburului poz. 30, pe partea cu sursa de energie electrica. Detalii si pe linkul redactat mai sus

Unde gasesc detalii pentru fragmentul citat mai sus?

Forum » Turbina Gravitationala » legea grupurilor cu forte neconservative » Grupuri cu forte neconservative (Grupuri cu forte neconservative)
Căutare: